ŽÁDÁME RODIČE, ABY SVÉ DĚTI PO PŘÍCHODU DO FOTOATELIÉRU A REKVIZITÁRNY, NEPOUŠTĚLI ZE SVÉHO DOZORU. PROSTORY JSOU VYBAVENY NÁKLADNOU TECHNIKOU. ŘIĎTE SE STRIKTNĚ JEN POKYNY FOTOGRAFA, NEBO ASISTENTA. 


1. Jak se objednat?
Objednat se můžete jak telefonicky, tak e-mailem, nebo přes náš kontaktní formulář. Jelikož se chceme přizpůsobit my Vám a chápeme, že každý není časově flexibilní, není proto z naší strany jakýkoli problém, domluvit si focení u nás ve fotoateliéru jak v ranních, tak večerních hodinách a to i o víkendech.

2. Co na sebe?

Záleží jen na Vás, v čem se Vy a Vaši blízcí cítíte nejlépe. Každopádně doporučujeme z naší letité zkušenosti a na co klademe důraz, vyvarujte se oblečení křiklavých a strakatých barev, které jsou plné různých nápisů, klikyháků, obrázků apod. To vše může fotografii jen uškodit. Klidně a bez ostychu si doneste ze svého šatníku větší výběr ošacení, které máte rádi. Nebo klasiku - bílou a černou barvu. K dispozici je pro Vás i oddělená šatna. A pokud si nebudete vědět rady, rádi Vám osobně poradíme a pomůžeme, aby byla Vaše výsledná fotografie co nejkreativnější. 


Děti

Náš fotoateliér též disponuje i různými doplňky, jako jsou čepice, klobouky, čelenky, korále, náramky, brýle, motýlky, kravatky, vestičky, košile, kalhoty, kraťásky, sukýnky, šatičky a spousty a spousty jiných rozmanitých a pečlivě námi vybraných věcí pro Vaše focení. Stejně tak můžeme nabídnout k zapůjčení i kreativní doplňky z našeho rekvizitáře. Jak pro malé dámy, tak pro malé pány. S přehledem je z čeho vybírat. Co však platí stejně jako u dospělých, snažte se doma volit oblečení pokud možno jednolitých, nejlépe pastelových barev. Obzvlášť u dětí, kde chceme dosáhnout barevné a veselé fotografie. Stejně tak, výběr jednoduchých střihů u triček, košilí a halenek v kombinaci s džínami nebo kalhotami s laclem. Pokud se Vaše dítě věnuje nějaké činnosti nebo sportu, není jakýkoli problém vzít tyto věci sebou.

Rodinné foto

U rodinného fota je ideální oblečení barevně doladit, ale v žádném případě to neberte jako podmínku! Ženám doporučujeme výrazné líčení bez lesklého make-upu (viz níže bod č. 5).

Těhulky

Pro nastávající maminky je dobré obtáhlé oblečení ve kterém vynikne nejvíce bříško. V žádném případě se nebránit džínám, které jste nosila před otěhotněním a dnes je nedopnete. Doneste si pánskou košili, šály nebo šátky... Pokud máte výbavičku pro miminko, určitě něco vezměte s sebou - botičky, čepičku, obleček, hračku...


3. Nevím si rady... Jak dlouhé focení si vybrat?


Miminka

Pro miminka, batolata a starší děti do tří let, je ideální dle našich zkušeností, zvolit minimálně focení "B". Kolikrát je to opravdu oříšek, udržet tu drobotinu na pár vteřin pro dobrý záběr v klidu. Během hodiny se dá pořídit optimální počet snímků, z kterých může zákazník kreativně vybírat a fotograf pak i následně s nimi finálně pracovat. Proto dobu focení opravdu dobře zvažte, jde o Vaše vzpomínky. Každopádně, z naší strany se vždy snažíme ve spolupráci s rodiči, děti jakkoli zabavit a zachytit neopakovatelné momentky. Pro miminka je plně k dispozici přebalovací pult v zázemí fotoateliéru.

Děti 

Většinou s dětmi již ve věku 4 - 12 let se během focení užije mnoho zábavy a dobře se s nimi spolupracuje. Pravdou je, že jim chvíli trvá než se rozkoukají, opadne z nich ostych a tréma. Ale po pár cvaknutí spouště fotoaparátu se uvolní a spolupráce s nimi je zábavou jak pro ně samotné, tak pro fotografický team.  Ale přesto i zde doporučujeme, pro stoprocentní jistotu kvalitních snímků, taktéž zvolit minimálně focení  "B".

Rodinné foto

Pro rodinné foto je ideální zvolit minimálně focení "C", aby se mohly kombinovat jak rodinné fotografie, tak fotografie samotných dětí, každé dítko s jedním z rodičů apod.

Těhulky

Nastávajícím maminkám můžeme doporučit focení "F", kde přicházejí na focení ve 3., 5., 7., a 9. měsíci + focení miminka do 6 týdnů. Focení je celkem na 4,5 hodiny, tzn., 4 x focení 1 hodinu + focení miminka. U focení těhulek by neměl chybět tatínek nebo sourozenec.

Portréty

U portrétů by mělo být zvoleno minimálně focení "C", z těchto snímků musí být cítit výraz, nálada, pocit, čas... 

Domácí mazlíčci

Pro domácí mazlíčky je ideální focení "A" - 30 minut stačí na mnoho povedených záběrů Vašich zvířátek.

Odvážnější fotografie (Glamour)

Zde doporučujeme minimálně focení "D", aby vznikl opravdu dostatek uměleckých snímků. Pro model je potřeba se ze začátku svobodně rozkoukat, uvolnit se, přijmout prostředí fotoateliéru a sladit se ve spolupráci s fotografem. 


4. Kolik vznikne záběrů během focení?

Kolik vznikne záběrů během focení, záleží hlavně a především na Vás. Z naší strany není problém se přizpůsobit jakýmkoli nápadům i ze strany Vaší. Záleží ovšem na několika faktorech. Jak budete ochotni až spolupracovat s fotografickým teamem, kam jste schopni až zajít, zdali budete šikovní a pózování Vám půjde, jak budou ukázněné Vaše děti. Každopádně budete mít kolem sebe profesionáli, kteří Vám rádi a ochotně poradí a pomohou. Naším cílem je, aby bylo dostatek kvalitních záběrů a Vy jste měli z čeho vybírat a především Vaše spokojenost. Každopádně je nutno předem podotknout, jelikož se budete pohybovat mezi drahou technikou, děkujeme předem za Vaší ukázněnost a především dbejte na ukázněnost Vašich dětí.


5. Mohu využít služeb vizážisty?

Využijte našich služeb odborníka, který se postará o Vaší vizáž. Jedná se hlavně o portrétová fota. Vizážista je od toho, aby podtrhl Vaší krásu. Ať už i sebeméně decentní černou linkou zvýrazní Vaše oči, konturkou Vaše rty, make - upem Vaší tvář... Vše je postaveno na domluvě, jak si svůj make - up představujete a rádi Vám v tomto směru i poradíme. To vše se odrazí i pak na kvalitě fotografie. Celé líčení trvá cca 30 minut. Je ale nutné, se dopředu s fotoateliérem o této službě, která není zahrnuta v ceně domluvit. Záleží jen na Vás. Pokud se přesto rozhodnete pro vlastní líčení, dbejte na to, aby Váš make - up byl co nejvíce matný, oční stíny decentní bez blýskavých efektů a rty bez výrazných lesků. Naopak, zvýraznění očí řasenkou či tužkou, doporučujeme.


6. Kdy uvidím náhledy fotografií?

Náhledy fotografií se Vám zobrazí na našem vlastním extranetu. Toto uložiště s Vašimi fotografiemi naleznete přímo na našich internetových stránkách, ke kterému dostanete po ukončení focení vlastní přístupové heslo. Zde do dvou dnů (včetně sobot a nedělí) naleznete pod svým jménem fotografie, které jste u nás osobně nafotili. Shlédnete je takové, jaké byly napoprvé nafocené. Tudíž "surové" bez jakýchkoli zásahů, úprav, retuší apod. Tyto změny se uskuteční až ve chvíli, kdy od Vás obdržíme počet a výběr snímků, které se Vám budou líbit a ty mi pak na Vaše požádání upravíme do finální podoby. 


7. Chcete zdarma bonus? Máte ho mít!

Tři fotografie na místo jedné! 

Např. focení "B" znamená deset plnohodnotných, vyvolaných fotografií, vybraných zákazníkem a stejné fotografie v tomto počtu uložené na DVD, které jste si u nás zaplatili a které si od nás společně s vyvolanými  fotografiemi odnesete. Na tomto se nic nemění. K příjemné změně došlo v tom, že jakmile od Vás obdržíme Vámi vybrané fotografie (např. focení "B"), bude Vám každá z tohoto počtu vyhotovena digitálně ve trojím provedení a zaslána k výběru zpět. Barevná, černobílá a sépie. Tudíž nejste odkázáni jen na jednu barevnou fotografii, ale hned na trojí její provedení, což dozajista každý rád uvítá a Vy budete mít z čeho vybírat! Například pan Novák: Výběr z deseti fotografií (focení "B") 3x sépie, 2x černobílá a 5x barevná. Domů sice odejdete stále se stejným počtem fotografií, ale již fotografiemi kreativnějšími a navíc s DVD, na kterém sice budete mít taktéž stejný počet deseti fotografií, ale každou z nich již ve zmíněném trojím provedení. Třicet fotografií na DVD namísto deseti a za stejnou cenu, si myslíme, je pěkné.


8. Kdy si mohu fotografie vyzvednout od data focení?

Záleží především na Vás, jak dlouze bude Váš výběr na extranetu trvat. Ze strany fotoateliéru jsou Vámi vybrané fotografie závazně do 14 dní připravené jak v digitální (DVD nosič) tak i vyhotovené (fotopapír) fotografické podobě. Poté, obratem obdržíte na svůj e-mail výzvu, že je Vaše zakázka připravena k odběru a následně po vzájemné domluvě, se určí pevný termín předání. 


Věnujte pozornost tomuto upozornění!

Pečlivě fotografie vybírejte a zvažujte, které budou pro Vás nejlukrativnější. Pokud fotografie nepotvrdíte a neodešlete, můžete jejich výběr libovolně na našem extranetu měnit. Jakmile fotografie na našem extranetu vyberete, potvrdíte a odešlete, jsou tyto fotografie extranetem brané ze strany fotoateliéru, jako závazně z Vaší strany vybrané a budou vyhotoveny. Pokud by z Vaší strany přeci jen došlo ke špatnému výběru a fotografie jste již odeslali, máte ještě čas, kontaktovat do 24hodin fotoateliér, který Vámi vybrané, avšak nechtěné fotografie odstraní a Vy budete mít další možnost výběru a doplnění celého fotografického setu. Vyhnete se tím zbytečného účtovaní finálních grafických služeb, které budou na Vašich nechtěných fotografiích ze strany fotoateliéru po čekací lhůtě 24hodin následně provedeny.  


ŽÁDÁME RODIČE, ABY SVÉ DĚTI PO PŘÍCHODU DO FOTOATELIÉRU A REKVIZITÁRNY, NEPOUŠTĚLI ZE SVÉHO DOZORU. PŘEDEJDE SE TAKTO NEPŘEDVÍDATELNÝM A NEPŘÍJEMNÝM UDÁLOSTEM. PROSTORY JSOU VYBAVENY NÁKLADNOU TECHNIKOU. ŘIĎTE SE STRIKTNĚ JEN POKYNY FOTOGRAFA, NEBO ASISTENTA.